Нова бомба в Катар! Германия си направи харакири за няколко минути / ВИДЕО

Германия започна с фалстарт участието си на световното първенство по футбол в Катар. Бундестимът загуби с 1:2 от Япония в първия си двубой. Срещата се разви също както и тази между Аржентина и Саудитска Арабия от преди два дни.

Европейците поведоха в резултата от дузпа през първото полувреме, но през втората част допуснаха пълен обрат. Така Германия ще трябва да компенсира тази загуба в следващите си два мача – срещу Испания и Коста Рика.

В 32-ата Давид Раум получи дълъг пас отляво в наказателното поле на Япония и беше пресиран от стража Гонда. Първоначално Гонда не игра нито с топката, нито с Раум, но при повторното си вдигане се хвърли върху играча на Германия и реферът нямаше как да не посочи бялата точка. Илкай Гюндоган стреля в средата на вратата, а Гонда се хвърли в левия си ъгъл и резултатът беше открит – 1:0, пише “Гонг”.

В 75-ата Япония изравни на Бундестима. Азиатците натиснаха своя съперник и гол във вратата на Германия все пак падна. Резервата Такуми Минамино нахлу вляво в наказателното поле и даде успореден пас по земя. Мануел Нойер спря подаването с ръка, но върна топката към другата резерва – Доан, който нямаше как да сбърка – 1:1.

“Самураите” направиха пълен обрат срещу Маншафта пет минути преди края, след като топката беше силно изритана от фал към Такума Асано. Той овладя и надбяга Нико Шлотербек и от малък ъгъл матира Нойер.

ГЕРМАНИЯ – ЯПОНИЯ 1:2
1:0 Илкай Гюндоган (33′ дузпа), 1:1 Ритсу Доан (75′), 1:2 Такума Асано (83′)

По-важното от мача по минути:

1′ Начало на срещата.
8′  ОТМЕНЕН ГОЛ! Даизен Маеда получи топката от дясното крило и я вкара във вратата на Германия, но е бил в положение на засада.
17′  Шанс за Германия! Антонио Рюдигер стреля с глава след корнер, но ударът му премина покрай гредата.
21′  Нов шанс за Бундестима! Йозуа Кимих получи на дъгата на наказателното поле и отправи бомбен удар, но Нойер се справи.
26′ Реферът прегледа ситуация с ВАР за евентуална дузпа в полза на Германия, но не отсъди такава.
28′  Поредна възможност за Германия! Многоходова комбинация завърши с подаване към Илкай Гюндоган, но право в ръцете на Гонда.
29′  Нов шанс за Гюндоган! Полузащитникът шутира, но топката се спря в тялото на бранител.
32′  ДУЗПА за Германия! Шуичи Гонда повали на земята Давид Раум в наказателното поле.
33′  ГОООЛ за Германия! Илкай Гьондоган се разписа от бялата точка, пращайки топката в средата на вратата.
37′ Такефуса Кубо опита да копне топката над защитата в наказателното поле, но един от бранителите на Германия се намеси навреме.
42′ Томас Мюлер шутира силно с десния крак, но неточно.
45′ Джамал Мусиала елиминира Итакура и стреля с десния крак, но над напречната греда на японците.
45+3′ ОТМЕНЕН ГОЛ!  Кай Хаверц се разписа отблизо след пас отляво и разбъркване пред вратата на Япония. След ВАР реферът видя засада и не зачете попадението му.
45+4′ Край на полувремето.

46′ Начало на втората част.
47′  ГРЕДА! Серж Гнабри получи вдясно и шутира по диагонала, но топката се отби в напречната греда на Гонда.
50′ Шанс за Япония! Даичи Камада шутира към вратата, но защитник застана на пътя му.
52′  Джамал Мусиала залъга шестима японски бранители и стреля, но прати топката над напречната греда.
60′ ГРЕДА! Мусиала и Гюндоган комбинираха пред наказателното поле, а последвалият удар срещна левия страничен стълб.
69′  Серж Гнабри свали топката към резервата Хофман, който стреля, но вратарят Гонда направи зрелищно спасяване.
73′ Какъв шанс за Япония! Мануел Нойер спаси удар отблизо, а след това Хироки Сакаи прати топката над вратата от няколко метра.
75′  ГООООЛ! Японците пробиха отляво, последва прострелно центриране, при което Нойер изби топката, но тя попадна у Ритсу Доан, който я прати в мрежата за 1:1.
83′  ГООООЛ! Резервата Такума Асано пое топката в наказателното поле, след което я прати покрай Нойер за 2:1.
90+5′ Много опасен удар на Горецка, но топката преминава покрай гредата.