Терзиев не поиска подкрепа от ГЕРБ и призна, че хората не го припознават като бъдещ кмет

Кандидатът на “Продължаваме промяната – Демократична България” (“Спаси София”) за столичен кмет Васил Терзиев не поиска подкрепа от ГЕРБ за предстоящия балотаж срещу издигнатата от БСП Ваня Григорова. 

Той заяви, че никога не се е виждал с лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и досега не е търсил неговата подкрепа. Подчерта, че още преди началото на кампанията е обявил, че са политически опоненти на ниво София.

Според Терзиев в правителството ще има допълнително напрежение, ако той не стане кмет. Не се нае обаче да прогнозира дали то може да падне.

“Борбата ни от ден 1 е за гласовете на софиянци. Искам да бъда кмет на всички софиянци”.

Това заяви в студиото на „Здравей, България” по Нова телевизия кандидатът за кмет на столицата от ПП – ДБ и “Спаси София” Васил Терзиев. По думите му някои не го припознават в момента като такъв, но ще се бори да бъде достоен кмет за всички.

Не знам от какво точно бягам. Направил съм 6 дебата, 3 от които с Ваня Григорова, коментира той твърденията, че бяга от сблъсък с опонента си на втория тур.

„Като един от ключовите хора в държавата, нормално избирателите да се интересуват от твоята геополитическа ориентация. Аз съм заявявал моята много открито. Бакалски сметки не можеш да правиш с убежденията”, поясни той.

По думите му няма лесен противник на балотажа: „Всеки има своите достойнства. Борбата ни е за гласовете на софиянци, да бъда достоен кмет на всички тях, тоест да се търси пресечната точка на интересите на всички групи в София.”

„Би било жалко, ако хората гласуват с наказателен вот за Григорова. Ти гласуваш за добро управление на града. Не знам какво точно биха наказали хората”, каза още той.

„В крайна сметка всички живеем в един град, страдаме от едни и същи проблеми, ще се боря да подобря живота на тези хора”, каза Терзиев. Той допълни, че не е търсил подкрепа от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

„С г-н Борисов никога не съм се виждал, не съм търсил подкрепа и много ясно сме заявявали, че за нас те са политически опонент на ниво София”, заяви Терзиев. По думите му на първи тур резултатът е добър, а екипът му преглежда данните за несъответствия.

„Изтичат гласове, някой човек си е направил труда, отишъл е до урната, гласувал е, после някой му ги е взел. По цялата тази верига – от невалидни бюлетини, до начина, по който се преброяват, по който се вкарват в „Информационно обслужване”, има много неща, които са се объркали”, каза Терзиев.

По думите му с това, което правят от неговия екип, са заслужили доверието на хората. Терзиев изтъкна, че краткосрочният план е в неделя да мобилизират максимален брой хора, които да гласуват, разбирайки важността на този избор. „Да спечелим изборите, да имаме максимален брой районни кметове и оттам-нататък да имаме предпоставки реализираме много от политиките, които искаме”, каза Терзиев.

Той обяви, че има изборни нарушения и на други места в София, освен публично обявените. Изтичат гласове, каза още той.

„Ние ще търсим подкрепа за добрите решения в ОбС. Тези 61 души в общинския съвет трябва да защитават интересите на гражданите. Няма да се договаряме, а ще търсим подкрепа по ясен начин, без натиск. Има неща, които може кметът да реализира без ОбС – да променим начина, по който се комуникира. Кой какво прави, защо го прави, възстановяването на консултативни съвети, формални и неформални съвети. Дори да има пресечни точки, ние всички сме избрани, за да защитаваме интересите на всички софиянци”, подчерта още Терзиев.

По повод корупцията в София, той обясни: „Нашата борба ще бъде да внедрим система за оценяване на риска от корупция – това е методология, която включва анализ на всички процеси, практики, за да видиш ти къде седиш като звено. Всяка система за антикорупция казва едно – борбата с корупцията тръгва от върха. Когато хората отгоре-надолу нямат толерантност към корупцията, се задействат процесите.”

„Има български градове, от които можем да вземем пример. Графитите са голяма тема, защото те ни карат да изглеждаме като гето, това ще бъде голяма борба да се спре. За мен то е престъпление. Всички институции трябва да работят, защото София не изглежда като хората”, каза още той.

Коментирайки метрото в София, той заяви: „Няма проблем да оценя добрата работа на друг човек и друг екип. Имаме интерес градът да се развива. На г-н Братоев трябва да му се направи паметник, този човек е спасил стотици милиони европроекти, за да се реализира метрото.”

На въпрос какво ще прави, ако не стане кмет, той заяви: „Ще благодаря на избирателите, независимо от крайния резултат, на екипа ми и ще си помисля какво да правя. И преди да се занимавам с политика съм се занимавал с общественополезна дейност. Ще продължа да си работя за по-добра София.”

Терзиев каза още, че няма да правят безпринципни коалиции. Терзиев каза още, че ще има нулева толерантност към корупцията.

Според него добра оценка в досегашното развитие на София заслужава столичното метро. “На г-н Братоев трябва да му се направи паметник, тъй като този човек е спасил стотици милиони европроекти, за да се реализира метрото”, допълни Терзиев

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Валентин Георгиев

Recent Posts

Милиардер от Дубай към Тръмп: “Кой Ви позволи да започнете война, Ваше решение ли е или в резултат на натиск от Нетаняху?”

Дубайският милиардер Халаф Ахмад Ал Хабтур публикува отворено писмо до Доналд Тръмп в социалната мрежа X. Той…

22 seconds ago

Посланикът на Иран у нас с ключово изявление: Легитимна цел ли е България и какво се случва с отношенията ни?

Нашият поглед към България не е враждебен, не виждаме изобщо България като легитимна цел за…

2 hours ago

За първи път говори Свилен Свиленов – пастрок на Ники Златков: Никой от тях не би наранил друго същество или посегнал на живота си

Николай Златков като дете в Мексико Свилен Свиленов е пастрокът на 22-годишният Николай Златков -…

4 hours ago

Месец след трагедията: Ето какво се случва с телата на трите жертви край Околчица, прокуратурата с важно решение

След становище на съдебните медици, с постановление на прокурор от ОП – Враца телата на…

4 hours ago

Месец след трагедията: Важна новина от прокуратурата за телата на загиналите на Околчица

Майката на открития мъртъв в района на Околчица 21-годишен Николай Златков твърди, че все още…

5 hours ago

Попфолк певицата Мария обяви: Заради войната дъщеря ми няма да учи в Дубай

Попфолк певицата Мария потвърди, че плановете й дъщеря Марая да продължи образованието си в Дубай…

5 hours ago