е набия американския посланик в Сарево Майкъл Мърфи, ще го счупя като дрънкулка. Твърденията и обяснението за новите американски санкции са пълна лъжа. Това каза президентът на Република Сръбска Милорад Додик през босненското издание „Дневни абаз“,
Службата за контрол на чуждестранните активи към Министерството на финансите (СКЧА) посочи 7 юридически лица (Infinity International Group, Prointer, Kaldera, Infinity Media, K-2 Audio Services, Una World Network и Sirius 2010) и две физически лица (Джордже Джурич и Миленко Чичич ), които осигуряват основните източници на доходи за корупционната мрежа за покровителство на Милорад Додик. Според информацията Додик е злоупотребил със служебното си положение, за да придобие лично богатство чрез фирми, свързани с него и сина му Игор Додик.
„Много лъжи, много предположения. Лъжата не може да бъде политика“, каза Додик и посочи като най-отговорен за преследването му сегашния американски посланик в БиХ, когото нарече с различни обидни имена. Той дори се закани да се справи и физически с него, като посоч, че е тренирал бокс.
„Мога да го счупя като дрънкулка. За две минути“, каза лидерът на РС. На забележката на журналиста, че Мърфи не е в същата боксова категория, Додик отговори, че той е „достатъчно голям глупак“.
През май Общото събрание на ООН прие резолюция, припомняща геноцида срещу бошняците от Сребреница през 1995 г., призовавайки за уважение към жертвите и фактите, установени със съдебни решения, и за установяване на международен ден за възпоменание на това престъпление. България бе сред инициаторите на резолюцията.
Според него „там е извършено престъпление“. Той изрази своето „съжаление и съболезнования към семействата на жертвите“.
Избиването на над 8 хил. босненски мюсюлмански мъже и момчета през 1995 г. след превземането на зоната на ООН за сигурност беше превзета от босненските сръбски сили се смята най-лошото еднократно зверство в Европа след Втората световна война.
Резолюцията, инициирана от Германия и Руанда и междурегионалната основна група от 17 държави-членки, включително САЩ и България, беше одобрена с обикновено мнозинство от 84 гласа в 193-членното Общо събрание. Резолюцията „решава да определи 11 юли за Международен ден за размисъл и възпоменание на геноцида в Сребреница от 1995 г., който да се отбелязва всяка година“.
Сърбия и босненските сърби, които отричат клането да представлява геноцид, казват, че резолюцията заклеймявала Сърбия като „геноцидна нация“, въпреки че такова нещо изобщо няма в текста.
Източник – БГНЕС
ГЕРБ има намерение да направи магистралите в България платени. Това обяви днес лидерът на партията…
Интересен казус предизвика сериозна дискусия в социалната мрежа. Варненка сподели, че е глобена, защото е…
Столичната комисия за борба със зооантропонозите ще заседава извънредно днес по заповед на директора на…
Някаква си украинка, живееща в София, е силно притеснена и счита, че е проблем това,…
Почетният лидер на ДПС Ахмед Доган заявява, че решението за изключването на съпредседателя на партията…
Изключително тревожно предупреждение направиха синоптиците любители от Метео Балканс. През следващите 48 часа, синоптичната обстановка…