Клет български туризъм!
Решихме днес да се разходим до Крушунските водопади. Навръщане виждаме указателна табела към едно кръчме с реклама, че предлагат боб чорба и други вкусотийки. Отиваме там. Три заети маси, ние сме четвърта. Чакаме доста време някой да ни отрази. По едно време реших да си взима меню от съседна маса.
В менюто няма боб чорба (заради която отидохме). След още доста време и настоятелно махане в посока към персонала (който си седнал на една служебна маса и си пуши и хапва кротко) решихме, че това не е нашето място и изнервени запачнахме да си нарамваме раниците, за да си ходим. И в този момент долетя една сервитьорка. Питаме я за боб чорба, но тя потвърждава липсата на такава.
Поръчваме две други чорби, две домашни лимонади и една пърленка (то направо ни се отяде). Разбира се правим уточнение колко е голяма пърленката, с масло ли да е, с чесън ли и т. н. Започва ново напоително чакане. След известно време пристигат двете чорби. След още доста време пристигат и лимонадите (навън е почти 40 градуса и гърлата са ни пресъхнали, та идването на лимонадите ми се овидя).
И тук започва най-“веселото”. Чакаме си прословутата пърленка. Ники не издържа на чакането и си изяде чорбата “дюс”, аз обаче реших да съм упорита. Вися над чорбата и чакам пърленка. По едно време направих жест с ръце към сервитьорката, че чакам пърленка. Тя рязко скочи от масата си (където продължава да се подпичва с някакъв младеж) и отиде към кухнята.
Тъкмо ми олекна, че най-сетне може и да се нахраня, девойката пристига с някаква кутия за храна за вкъщи. Питам я за какво ми я носи – да съм си приберяла остатъка от храната (???). Обяснявам й, че не ми трябва въпросната кутия, а си чакам пърленката.
“Каква пърленка?”, ме пита девойката. Започват обяснения по темата… След още сигурно половин час пристига една от готвачките и ми носи пърленката. Казах й, че е крайно време българските кръчмари да се научат, че хлябът се носи с основното – не преди и не след това, а онази започва да ми изнася лекция, че не били заведение за бързо хранене и че имало много хора (!!!). Много хора – ТРИ маси с по 3-5 души!!!
Само преди няколко дни се върнахме от Тасос, където наблюдавах как трима-четирима сервитьори обслужват минимум 30 маси и всичко се носи почти на мига. Тия нашите, ако трябва да обслужат 30 маси, сигурно ще колабират само при вида на хората, а не ми се мисли за горките клиенти колко трябва да чакат и колко пъти ще им объркат поръчките. Като не можеш да поддържаш заведение и три маси са ти “много”, защо изобщо си направил заведение, че и си опасал цялото село с табели да привличаш клиенти?!
Както казах, клет български туризъм! Ей, затова ще ходим в Гърция – защото там такива кръчмарски недоразумения или няма изобщо, или са толкова пренебрежимо малко, че поне аз досега не съм срещала.
Ани Алашка, фейсбук
ЗАРАДИ БЕЗХАБЕРИЕ ОТ СТРАНА НА ДЪРЖАВАТА, ВМЕСТО ДА ПОСРЕЩА ТУРИСТИ, ЕДНА ОТ НАЙ-ДРЕВНИТЕ КЪЩИ У…
Полицията разследва случай на шофьор, заснет на столично кръстовище с балон в уста, в който…
Полицията е обезпечила достъпа на европрокуратурата до газовия оператор "Булгаргазтранс" тази сутрин, съобщава bTV. От…
Шефът на полицията в града под тепетата старши комисар Георги Чергов разкри подробностите около трагедията…
Бъдещият служебен кабинет с премиер Горица Грънчарова-Кожарева ще бъде дежавю (почти) на сегашното правителство на…
Много малко от измамите се съобщават в полицията, тъй като шофьорите са убедени, че са…