Кардиолог: Докато в подобна ситуация не попадне вашето дете, вашата майка, вашия близък, човекът, когото обичате…

Знам че не е моя работа, но искам да припомня. Най – вече на колегите.

Това е обрив, в следствие на тромбоцитопения при мой близък и пациент.

Тромбоцитопенията се дължеше на инфаркти на слезката. Имаше и инфаркти в левия бъбрек и микроинфаркт в тънкото черво.

Както и два малки мозъчни инсулта. А източникът беше в сърцето – инфекциозен ендокардит на една от клапите.

Преди това се “лекува” в една излъскана неврология, където много известен професор му казва, че “няма инсулт”, въпреки рецидивиращата симптоматика и му изписаха кортикостероиди, които потискат имунитета и разпалват бактериалната инфекция.

А специализантът (доколкото този може да се нарече лекар)

му беше заявил “радвай се, че плащаш само 800 лв, защото нямаш инсулт”

Имаме епикризата, както и фактурите, така и подписите.

Дали има смисъл да се търси справедливост: не мисля.

Защото сме в България.

Страната, в която, обвиняват майка, която е завела детето си с удар на главата и симптоми, но не е направен скенер. И значи не е трябвало, защото така бил казал “Националния консултант”.

Страната, в която за шефка на медицински надзор е инсталирана поредната Калинка, за която ППДБ твърдяха, че е компрометирана, за да ръководи НЗОК.

А после мълчаливо клекнаха, както при всичките безброй политически назначения в здравеопазването.

Страната, в която, ако леля на депутат си счупи крачето, е вероятно да се изпрати медицински хеликоптер, докато събираме благотворителност за лечение на детето на онкоболна жена.

И конкретно за специализантите: дори срещу вас на столовете да стоят осем професора и да твърдят нещо за Вашия пациент, кажете смело мнението си. Мнението на професора не прави черното бяло. Ако не вярвате, аутопсията ще го докаже.

Съжалявам за гневните думи. Може да кажете, че са преувеличени или са популизъм.

Докато в подобна ситуация не попадне вашето дете, вашата майка, вашия близък, човекът, когото обичате.

Тогава ще помислите отново. Но вече ще е късно.

Боян Кунев, кардиолог

https://www.facebook.com/boyan.kunev

Валентин Георгиев

Recent Posts

Цвети Велева ПРИЗНА в “Ергенът”: Напуснах бащата на детето си седмица след като родих

„Напуснах бащата на детето си седмица след като родих", призна Цветелина Велева в "Ергенът", оставяйки…

5 hours ago

Край на винетките за леките автомобили от тази дата, ще се таксува според реално изминато разстояние

От 2030 г. винетките за леките автомобили ще бъдат премахнати и заменени със система за…

6 hours ago

Уволниха шефа на АПИ

Със заповед на министъра на регионалното развитие и благоустройството Ангелина Бонева е освободен досегашният председател…

8 hours ago

Радио „Свободна Европа“ спира работа в България и Румъния на 31 март

Българската секция на Радио „Свободна Европа“ преустановява дейността си на 31 март заради липса на…

9 hours ago

Ужас: Мъж хвърли детето си от мост при спор с жена си

Видеокадри запечатват мъж, в ожесточен спор със съпругата си на мост в провинция Гуандун, Китай.…

11 hours ago

МВР отнема без предупреждение шофьорски книжки за изтекла “Гражданска отговорност” и служебна дерегистрация

Служебната дерегистрация превръща добросъвестни шофьори в нарушители заради административен капан Хиляди български шофьори са изложени…

13 hours ago