„Селянко, всичко ти се е очертало“: момиче се качи в автобус 95 и по пътя изживя ужас заради тесен клин

Публикация в социалните мрежи предизвика истинска буря сред интернет потребителите в Сърбия, след като момиче описа неприятна ситуация, която, по нейни думи, е преживяла по време на пътуване в автобус по линия 95. Изповедта ѝ за кратко време събра хиляди реакции, а мненията на обществеността се оказаха напълно разделени.

Както тя посочва в поста си в социалната мрежа Х, всичко се е случило по време на пътуването в посока Борча. Момичето разказва, че се е качила в автобуса при търговския център „Ушче“ и е седнала отзад, пише “Srbija Danas”.

На следващата спирка обаче се качил по-възрастен мъж, погледнал я и подхвърлил пред пълния автобус репликата: „Селянко, всичко ти се е очертало“. Тя споделя, че от неудобство не е знаела къде да гледа и пита риторично дали наистина сме 2026 година.

Много потребители застанаха на страната на момичето и заявиха, че никой няма право да коментира чуждия външен вид на обществено място.

Според тях е страшно, че хората си позволяват подобно поведение, и допълват, че ако на някого не му харесва как е облечен даден човек, просто трябва да обърне глава и да мълчи.

Те определят като кошмарен факта, че мъжът е сметнал за напълно нормално да изговори това на глас. От друга страна обаче се появиха и коментари на хора, които смятат, че начинът на обличане в градския транспорт не бива да се неглижира напълно.

Някои отбелязват, че макар мъжът да е можел да си спести коментара, клинът все пак не е панталон, а общественият транспорт не е модна писта. Други допълват, че в миналото хората са имали усещане за мярка, докато днес всеки носи каквото си поиска.

Както често се случва в социалните мрежи, дискусията бързо излезе извън рамките на самата случка в автобуса.

Потребителите започнаха да спорят за границите на личната свобода, културата на общуване с непознати, както и за това дали изобщо някога е оправдано да се коментира чуждият външен вид.

Особено внимание привлече мнението на потребител, който отбеляза, че най-големият проблем в случая не са дрехите, а липсата на възпитание. Някои се опитаха да обърнат ситуацията на шега, коментирайки, че момичето е пътувало до Борча, а е стигнало до интернет.

Темата за това дали е вулгарно или красиво да се носи тесен клин нажежи социалните мрежи в Сърбия, а коментарите под публикацията продължават да валят.

Докато едни са убедени, че момичето е станало жертва на напълно излишно заяждане, други вярват, че този спор е следствие от все по-големите различия в разбиранията за приличие и поведение на обществени места.

Сигурно е само едно – няколко секунди в автобуса се оказаха достатъчни, за да разделят интернет пространството на два лагера.

Блиц

Валентин Георгиев

Recent Posts

Тези 3 дни може да имате главоболия заради силна геомагнитна буря

Слънцето ще създаде нови проблеми на метеочувствителните хора в края на седмицата. Между 19 и…

25 minutes ago

Радев от Брюксел: Ако допуснем това, означава сами да се простреляме в крака!

Министър-председателят Румен Радев обяви днес, 19 юни 2026 година, от Брюксел твърда готовност да наложи…

1 hour ago

Денков: Румен Радев подмени българския национален интерес с чужд, показахме, че не сме надеждни европейци

Показахме, че не сме надеждни европейци, каза той С ветото срещу последните санкции, които ЕС…

5 hours ago

Окончателно: Ефективна присъда! Ето колко ще лежи в затвора бившата полицайка Симона Радева, помогнала на Семерджиев

Ефективна присъда от 3 години и 6 месеца затвор постанови Софийският градски съд за бившата…

5 hours ago

Внимание, опасно за къпане: Завишени показатели на ешерихия коли и чревни ентерококи на наш плаж

Морската вода в района на Офицерския плаж във Варна е рискова за здравето на къпещите…

5 hours ago

Не, не може да си кръстиш детето си, както ти е кеф: В различните държави са забранени определени имена, а как е у нас?

Какво има в едно име? За повечето родители много мечти, емоции и надежди за бъдещето…

6 hours ago