Аржентина надви Франция след драма с дузпи и стана световен шампион

Аржентина би Франция след драма с дузпи и стана световен шампион

Аржентина и Франция играят драматичен финал от Световното първенство по футбол в Катар. След като си разделиха по едно полувреме, двата тима продължават мача помежду си с продължения.

В 109-ата минута Меси вкара и Аржентина поведе с 3:2. Франция не се предаде в 117-ата минута Мбапе изравни от дузпа, с което оформи своя хеттрик – 3:3.

До почивката Аржентина доминираше. Лионел Меси откри резултата в 23-тата минута от дузпа, а Анхел Ди Мария удвои в 36-ата.

След почвиката обаче Франция се разигра и с два гола за две минути на Килиан Мбапе изравни. Звездата на ПСЖ бе точен от дузпа в 80-ата, а после изравни с майсторски шут в 81-вата минута.

В края на даденото от полския рефер Шимон Марчиняк осемминутно продължение Юго Лорис изби в корнер страхотен удар на Меси и изпрати срещата в продължения.

До този момент двата отбора имат по два трофея и днес единият от тях ще излезе на трето място във вечната класация с три.

Лидер е Бразилия с 5 купи, пред Италия и Германия – по 4.