Краят на една ера: Един вечен депутат от 12 парламента се оттегля от политиката

Йордан Цонев се оттегля от политиката. Решението му идва седмица след като беше изключен от ръководството на ДПС. 

На заседание на Централния съвет на партията на 15 юни стана ясно, че са извършени промени в състава на Централното оперативно бюро. Йордан Цонев и Станислав Анастасов бяха освободени като зам.-председатели на партията на Делян Пеевски, както и като членове на бюрото (ЦОБ). Хамид Хамид и Байрам Байрам също бяха извадени от тясното партийно ръководство.

Решението да излезе от ръководните позиции били лично негово. 

“Аз съм помолил да бъда освободен от всички постове, защото решението ми е да не се занимавам с политика повече. Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно! Ако погледнете биографията ми, ще видите, че тази година ставам на 70, с Божията воля. Впрочем не исках да се кандидатирам и за депутат, но бях помолен, за да помогна на младите!”, коментирал пред Клуб Z Цонев.

Той не успя да влезе в 52-рото Народно събрание, въпреки че беше водач на листите във Варна и Велико Търново. Той беше народен представител в 12 парламента.