ЦСКА разкости “Левски” за едно полувреме, би го с 3:1 / СНИМКИ

ЦСКА поведе на “Левски” 3:0 в последното вечно дерби за сезона само за едно полувреме игра. През втората част “сините” имат сериозно превъзходство в играта и върнаха един гол, но това бе всичко и “червените” удариха съперника си с 3:1.

В 25-ата минута Сейни Сенянг проби добре, центрира към Каранга, който върна към Улаус Скаршем, който откри резултата. Така отново норвежец се разписа в дербито този сезон.  В първия мач се разписа Линдсет, а във втория – Тобиас Хайнц.

Скандинавската серия продължи и в 36-ата минута, когато Скаршем сложи топката на дузпата и Джонатан Линдсет отбеляза.  Това бе негов 9-и гол за сезона.

В последната минута на първата част Сейни Сенянг блокира удар на Марин Петков, прати топката напред, където Фабио Лима реши да изведе Марселиньо Кареасо сам срещу Андреев и колумбиецът вкара.

В 60-ата минута обаче Цунами намери Фадига, който върна едно подадение.

В 16-ата минута след удар на Джемили Густаво Бусато успя да избие топката в лявата си греда. Малко след това Тобо Вион подари топката на Рикардиньо, но и той пропусна.

Сапьори се появиха в ложата преди мача. Вероятно става въпрос за съмнителен пакет, забравен от някого.

Пловдивският рефер Георги Кабаков реши да помогне на “Ботев” (Пловдив) в 1/2-финала за купата, като вдигна жълт картон на Каранга за прословутия му жест, който още преди 5 години бе установено, че се използва от бразилците по света. Така централният нападател ще е наказан за мача на 1 май.

Пламен Андреев се ядосва след трения гол.
Снимка: Снимки: Велислав Николов

ЦСКА – 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матай, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг (52-5. Брадли де Нойер), 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 11. Матиас Фаетон, 10. Джонатан Линдсет (65-14.-Тобиас Хайнц), 9. Фернандо Каранга (90+3-30. Данило Асприля).

“Левски”: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров (22. – Патрик-Габриел Галчев), 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович (80-20.-Асен Чандъров), 11. Джавад Ел Джемили, 7. Фабио Лима (46-17.Евертон Бала), 88. Марин Петков (52-97. Адими Фадига), 9. Рикардиньо (65-19. Билал Бари).

Съдия: Георги Кабаков (Пловдив).

Жълти картони: Сенянг, Матай, Каранга, Стоян Колев (треньор); Джемили, Кордоба, Николай Костов (треньор).